جاذبه های گردشگری کیش

جاذبه های گردشگری کیش

جزیره کیش آب های زیرزمینی شیرین زیادی دارد ولی رودخانه دائمی ندارد. بلندترین منطقه این جزیره به ارتفاع 35 متری سطح دریا قرار دارد. بندر چارک به فاصله 18 کیلومتری از این بندر قرار دارد که کمترین فاصله را نسبت به بنادر دیگر دارد. این جزیره جز سرسبزترین مناطق خلیج فارس است که طی بیست سال اخیر بیشتر از 2000 هکتار آن به صورت جنگل کاشته شده است.

جزیره کیش با مساحت 90 کیلومتر از جزایر مربوط به خلیج فارس می باشد و یکی از مناطق تجاری قدیمی است که واسط بین چین، ایران و اروپا بوده. هرساله توریست های بسیاری از سراسر جهان به این جزیره مسافرت می کنند. جزیره کیش در قدیم به اسم قیس شناخته می شد. این جزیره همانند یک بیضی بوده و به فاصله 12 کیلومتری ساحل شیبکوه قرار دارد و از نقاط دیدنی و گردشگری استان هرمزگان می باشد.

kish | کیش

جزیره کیش آب های زیرزمینی شیرین زیادی دارد ولی رودخانه دائمی ندارد. بلندترین منطقه این جزیره به ارتفاع 35 متری سطح دریا قرار دارد. بندر چارک به فاصله 18 کیلومتری از این بندر قرار دارد که کمترین فاصله را نسبت به بنادر دیگر دارد. این جزیره جز سرسبزترین مناطق خلیج فارس است که طی بیست سال اخیر بیشتر از 2000 هکتار آن به صورت جنگل کاشته شده است.

بعضی از نقاط جزیره کیش به وسیله طبیعت ایجاد شده و انان در آن تغییراتی داده است. جاذبه های گردشگری کیش بسیار زیاد می باشد و کوچی نو در این مطلب به تفصیل آن ها را برای شما بیان می کند.

kish-ahovan-bostan | کیش-بوستان-آهوان 

بوستان آهوان

یکی از جاذبه های گردشگری کیش بوستان آهوان است که 2 هکتار مساحت دارد. این بوستان در آخر خیابان فردوسی قرار دارد. به غیر از آهو حیوانات دیگری همچون روباه، شغال، گوزن، شیر و پرنده های گوناگون نیز در آنجا نگهداری می شود ولی فقط آهو آزادانه می گردد. این بوستان علاوه بر حیوانات وسایل بازی هم برای کودکان دارد.

kish-home | خانه بومیان کیش

خانه بومیان

از دیگر مکان های دیدنی جزیره کیش که تبدیل به موزه شده خانه بومیان کیش است. دلیل تبدیل آن به موزه معرفی آداب و رسوم، صنایع دستی و تاریخ اهالی بومی کیش می باشد. در سال 1393 بعد از گرفتن مجوز مربوط به تولید اشتغال و همکاری افراد بومی قسمتهای مربوط به گردشگری خانه بومیان تبدیل به خانه مردم شناسی بومیان کیش شد.

kish-eskele-tafrihi | کیش-اسکله-تفریحی

اسکله تفریحی کیش

اسکله تفریحی کیش با مساحت 437 متر از جاذبه های گردشگری کیش است که عرشه چوبی و زیبایی دارد و ساخته دست متخصصان ایرانی است، همچنین منطقه ای بسیار زیبا و مناسب برای پیاده روی محسوب می شود. مراکز تفریحی و گردشگری همچون بولینگ مریم و سینما 4 بعدی نزدیک به این اسکله می باشد و اطراف آن کافه ها و رستوران های زیادی وجود دارد.

kish-sahel-marjani | کیش-ساحل-مرجانی

ساحل مرجان کیش

ساحل مرجان کیش یکی از مکان های زیبا برای تفریح و گردش می باشد. آلاچیق های پراکنده ای که در محیط ساحل وجود دارد و محوطه پارک ساحلی بهترین فرصت را برای مسافران به جهت بازدید فراهم آورده است.

kish-jazire-hendorabi | کیش-جزیره-هندورابی

جزیره هندورابی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کیش که بسیار با صفا بوده و تقریبا کسی در آنجا ساکن نمی باشد جزیره هندورابی است. جزیره ای از توابع کیش که 23 کیلومتر مساحت دارد. در این جزیره بیشترین ارتفاع 29 و بیشترین قطر 7.5 کیلومتر می باشد. روستای هندورابی و روستاهای دورات و صرات در این جزیره واقع شده هستند. جزیره هندورابی در قرن 15 پایگاه نظامی و تجاری پرتغالی ها بود که هنوز بقایای تجهیزات نظامی آن ها در این جزیره وجود دارد.

kish-jazire-hendorabi | کیش-شهر-حریره

شهر حریره کیش

این شهر مربوط به قرن 5-10 ه ق بوده و در شمال جزیره واقع شده است. مساحت شهر حریره کیش سه کیلومتر مربع می باشد و از جمعیت زیادی برخوردار است. ساختمان های مربوط به بندرگاه در شمال این شهر هستند. اگر به این عکس نگاه کنید نمای یک شهر را می بینید که فقط دیوارها و سقف آن بر جای مانده است.

kish-yonani-keshti | کیش-کشتی-یونانی

کشتی یونانی

از دیگر جاذبه های گردشگری کیش کشتی یونانی به نام کولااف می باشد که شرکت هامیلتون در بندر گلاسکو اسکاتلند سال 1322 ساخته است. این کشتی وزنی نزدیک به هفت هزار تن با طول 136 متر دارد. شواهد نشان می دهد به دلیل مه و نداشتن فانوس دریایی کشتی به گل نشست و با وجود تلاش زیاد چون ونانی ها نتوانستند کشتی را در بیاورند از آن پیاده شده و کشتی را آتش زدند.

kish-kariz-city | کیش-شهر-کاریز

شهر زیرزمینی کاریز

این شهر که به نام کاریز کیش شناخته شده از نقاط دیدنی کیش بوده و مساحتی نزدیک به 10 هزار متر مربع دارد. کاریز به معنای قنات می باشد. شهر زیرزمینی کیش از سطح زمین 16 متر فاصله داشته و سقفی پر از صدف و مرجان دریایی با 8 متر طول دارد. قدمت این شهر به 270-570 میلیون سال قبل بر می گردد. فاز اول این شهر از بخش هایی همچون رستوران، سالن کنفرانس و صنایع دستی تشکیل شده است.

گذر هنرمندان جزیره کیش

در این قسمت که مسیر پیاده روی است مجسمه های زیادی از مشاهیری همچون آقای بنان، حسین بهزاد، پروین اعتصامی و محمد تقی جعفری وجود دارد. این مکان برای آگاهی دادن به افرادی است که برای گردش به جزیره کیش می آیند.

kish-ab-anbar | کیش-آب-انبار

آب انبار

از جاذبه های گردشگری کیش که در زمان های قدیم برای ذخیره کردن آب استفاده می شد آب انبار است. در سال 1371 مردم برای اینکه آب آشامیدنی خود را ذخیره کنند این آب انبار ساخته شد ولی با افزایش جمعیت و اینکه این جزیره یک منطقه گردشگری بود آب انبار دیگر کارایی نداشت. این آب انبار که دو گنبد و پنج تا بادگیر دارد تقلیدی از معماری آب انبارهای استان یزد می باشد. با وارد شدن هوا از طریق بادگیرها به درون انبار آب سرد می شود.

 kish-mirmahna | کیش-میرمهنا

پارک ساحلی میرمهنا کیش

پارک میر مهنا علاوه بر ساحل دیدنی و زیبا یک اسکله هم به نام میر مهنا دارد و به همین دلیل از دو فاز تشکیل شده است. از مسجد خاتم تا اسکله مربوط به فاز اول و از اسکله تا میدان جاسک فاز بعدی است. فاز اول شامل آلاچیق، مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری، کتابخانه، بوفه، نمازخانه و مکان هایی برای درست کردن کباب است که 41000 متر مربع مساحت دارد. شما همچنین با نشستن در کنار اسکله می توانید به تماشای لاک پشت ها بنشینید و از دیدن آن ها لذت ببرید.

 فاز بعدی که در حال ساخت است 50000 مترمربع مساحت دارد. در این فاز زمین برای بازی بچه ها نیز وجود دارد. برای اوقات فراغت در ساعت های آزاد می توانید به ماهیگیری بپردازید.

kish-bagho-rosta | کیش-روستای-باغو

روستای باغو کیش

در روزگاران گذشته مردم در سه قسمت جنوب غرب، شمال شرق و شرق جزیره سکنی گزیده بودند. روستای باغو تنها روستایی است که از آن زمان تاکنون باقی مانده و فقط چند خانواده که شغلشان دامداری است در آن جا زندگی می کنند. در ورودی این روستا چند سیاه چادر وجود دارد که نوع زندگی افراد بومی و رسم و رسوم آن ها را برای بازدیدکنندگان به نمایش می گذارد.

kish-park-dolfinha | کیش-پارک-دولفین

پارک دلفین ها

این پارک اولین پارک جزیره کیش می باشد و از مکان های پرطرفدار برای گردش به شمار می رود. پارک دلفین ها شامل سفره خانه، پارک دلفین و سالن تئاتر و باغ پرندگان می باشد.

 kish-home-ayani | کیش-خانه-اعیانی 

خانه اعیانی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کیش که کمتر کسی آن را می شناسد خانه اعیانی است. زمان های قدیم در این خانه خانواده های زیادی زندگی می کردند. این نوع خانه ها بیشتر در یزد و کاشان دیده شده اند. مساحت خانه اعیانی زیاد بوده و وسایل موجود در خانه مربوط به دوران ایلخانی می باشد.

kish-fair-khazandegan | کیش-نمایشگاه-خزندگان 

نمایشگاه خزندگان

حدود 100 نوع از خزندگان در نمایشگاه خزندگان وجود دارد که شامل مارها و خزندگان دیگر می باشد. مارهای بوا، پیتون آفریقا و سوسمارهای ماداگاسکار از جمله مارهای موجود در نمایشگاه هستند. کسانی که به حیوانات علاقه دارند حتما از این نمایشگاه دیدن کنند.