تور ارزان بندرعباس

تور ارزان بندرعباس

تور ارزان بندرعباس برای افرادی است که وسیله نقلیه برای رفتن به بندر عباس ندارند. اقتصاد این بندر به علت ترانزیت های زیادی که در آن وجود دارد بالا می باشد. افراد زیادی چه از داخل و چه خارج از کشور با تور از این منطقه دیدن می کنند


تور ارزان بندرعباس یکی از تورهایی است که سایت کوچی نو آن را ارائه می دهد و بین گردشگران داخلی طرفداران ویژه ای دارد. با مسافرت به این شهر به خصوص در فصل سرما می توانید تمام بنادر و جزایر را از نزدیک ببینید. در تور ارزان بندرعباس می توانید با جاذبه ها و مناطق گردشگری آشنا شده و از دیدن آن ها لذت ببرید.

تور ارزان بندرعباس برای افرادی است که وسیله نقلیه برای رفتن به بندر عباس ندارند. اقتصاد این بندر به علت ترانزیت های زیادی که در آن وجود دارد بالا می باشد. افراد زیادی چه از داخل و چه خارج از کشور با تور از این منطقه دیدن می کنند. لذت مسافرت به بندرعباس همانند لذت و گردش در شهرهایی همچون اصفهان و شیراز می باشد. در اصفهان و شیراز آثار تاریخی و در بندرعباس دریا، جزایر اطراف، غذاهای خوشمزه و خونگرمی مردمانش شما را شگفت زده می کند.

داشتن وسیله شخصی برای سفر به بندرعباس باعث می شود که شما راحت تر به نقاط دیدنی بروید. اگر وسیله نقلیه دارید و مبدا شما از تهران است باید حدود 1300 کیلومتر به سمت بندرعباس رانندگی کنید. در طول مسیر وجود شهرهایی همچون میبد یزد، کاشان، اردستان و سیرجان باعث می شود نصف روز هم برای دیدن این شهرها دیرتر به مقصد برسید. آخرین مسیر قبل از بندرعباس حاجی آباد است که خبر از شرجی و رطوبت بندر می دهد. با کوچی نو برای آشنایی با دیدنی های این استان همراه شوید.

 عبادتگاه هندوها

 عبادتگاه هندوها

این عبادتگاه که نام دیگر آن بت گوران است در خیابان امام خمینی قرار دارد. در سال 1210 با جمع آوری هدایای هندوها به وسیله تاجران هندی این معبد ساخته شد. حاکم آن زمان محمدحسن‌خان سعدالملک بود. معماری این بنا برگرفته از معماری معبدهای هندی می باشد.

چشمه آبگرم گنو

چشمه آبگرم گنو

چشمه آبگرم گنو که در کوه گنو قرار دارد برای استراحت و تفریح بسیار مناسب است. چشمه آب گرم گنو در 34 کیلومتری شمال شرقی بندرعباس واقع شده و به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات آب و هوای معتدلی دارد که باعث جذب مسافران زیادی به این منطقه شده است. دلیل گرمی بندرعباس همین کوه است چون با 2347 متر ارتفاع جلو عبور بخار آب دریا را می گیرد در نتیجه موجب شرجی شدن استان می شود.

حمام گله‌داری

حمام گله‌داری

این حمام تاریخی که از دیدنی های بندرعباس به شمار می رود در محله اوزی ها واقع شده است. در بندر عباس فقط همین حمام تاریخی وجود دارد که مربوط به زمان قاجاریه می باشد. شیخ احمد گله داری این حمام را وقف کرده که مربوط به مسجد گله داری می باشد. این حمام طی سی سال اخیر دو مرحله تعمیر شده است.

به دلیل رطوبتی که در منطقه وجود دارد از سنگ دریایی و اسفنجی، ساروج محلی و گچ دستکوب در حمام به کار گرفته شده، چون این سنگ ها رطوبت موجود را جذب می کردند ولی آن ها هم دیگر تاب مقاومت در برابر رطوبت بالای منطقه را ندارند و در حال تخریب هستند.

عمارت کلاه‌فرنگی

عمارت کلاه‌فرنگی

در اکثر شهرها و همچنین بندرعباس عمارتی به نام کلاه فرنگی قرار دارد. کلاه فرنگی که محلی برای تجارت داخلی و خارجی بود مربوط به زمان صفویه است و شامل 3 دروازه و 16 برج می باشد. چون معماری آن به تقلید از سبک اروپایی می باشد به آن کلاه فرنگی می گفتند.

برکه‌های باران

برکه‌های باران

این مجموعه دیدنی شش برکه یا آب انبار مربوط به زمان صفویه می باشد و یکی از منابع ذخیره آب شیرین در گذشته می باشد. میراث فرهنگی استان این مجموعه را تبدیل به آمفی تئاتر و موزه آب کرده است. برکه های باران در خیابان 22 بهمن واقع شده اند.

غار خرسین

غار خرسین

این غار نمکی به فاصله 80 کیلومتری از مرکز استان با ارتفاع دهانه 3، عرض 4، طول 178 متر و در شمال شرقی سیاهو قرار دارد. چون سنگ های درون غار از نمک بوده و محکم نیستند ورود به غار باید با اطمینان باشد. بعد از اینکه چند متری از غار طی کردید به یک تالار و تنها تالاری که درون غار وجود دارد می رسید. 10 متری که از تالار طی کردید در سمت چپ یک حفره میبینید که از آن به راهروی اصلی غار می رسیدکه تا 170 متر طول دارد. بعد از ورود به راهرو متوجه می شوید که راهرو به صورت شیب به بالا می باشد که تا آخر غار می رود.

دریا و جزیره های بندرعباس

 دریا و جزیره های بندرعباس

برای گشت و گزار در بندرعباس باید فرصت کافی داشته باشید تا بتوانید با خیال راحت تمام آن را ببینید. شاید نتوانید به این زودی ها دوباره به بندرعباس بروید پس برای دیدن جزیره قشم، میناب و بازار آن، ساحل هرمزگان، غروب بندر و دیگر قسمت های آن حتما برنامه ریزی داشته باشید.