اقامتگاه عباس برزگر

اقامتگاه عباس برزگر

یک فرد روستایی ساده که صبح تا شب مشغول بنایی و کارگری بوده است. حتی اکثر اوقات در آرمگاه ها مشغول شستن قبر بوده است. با کلی تلاش و کارگری او توانسته بود در جنوب شیراز خانه ای نقلی برای خود بخرد و زندگیش را به سختی بگذراند


اقامتگاه عباس برزگر در استان فارس در شهرستان بوانات واقع شده است. این اقامتگاه در چندکیلومتری روستای امام زاده بزم ساخته شده است. عباس برزگر فردی که در سال 1387 هیچ پولی نداشته است و در حال حاضر وی به یک سوپر میلیاردر تبدیل شده است. جالب است بدانید که بیشتر اتاق های این اقامتگاه برای سال ها رزرو شده است.

زندگینامه عباس برزگر

یک فرد روستایی ساده که صبح تا شب مشغول بنایی و کارگری بوده است. حتی اکثر اوقات در آرمگاه ها مشغول شستن قبر بوده است. با کلی تلاش و کارگری او توانسته بود در جنوب شیراز خانه ای نقلی برای خود بخرد و زندگیش را به سختی بگذراند. اما روزی تصمیم میگیرد که خانه اش را بفروشد و به یکی از روستاهای اطراف شیراز به نام بزم نقل و مکان نماید. او در آن روستا یک زمین 80 متری، یک بقالی کوچک و یک طویله خریداری نمود. با گذشت زمان بقالی عباس بزرگر تبدیل به یک سوپرمارکت بزرگ شد.

 عباس برزگر

اما او چگونه این اقامتگاه را تاسیس نمود؟

در یکی از شب های بارانی سال دو موتور سوار آلمانی که ار پاسارگارد به شهر کرمان سفر می کردند مسیر خود را گم کرده بودند، و عباس آن ها را به خانه خود دعوت نمود. خانم عباس برای شام خودشان دمی گوجه درست کرده بود و از مهمانان آلمانی نیز با همان دمی گوجه پذیرایی نمود. پس از صرف شام از مهمانان آلمانی با چایی زنجبیلی پذیرایی نمودند، در هوا سرد این چایی بسیار دلچسب است. عباس برزگر و خانواده اش به خاطر این پذیرایی ساده بسیار خجالت زده بودند.

صبح روز بعد مهمانان آلمانی منزل عباس برزگر را ترک نمودند. با گذشت دو ماه پس از آن ماجرا پنج نفر آلمانی همراه با متجرم به خانه عباس برزگر آمدند و از او خواستند شب را در منزل او بمانند و خانم عباس برایشان دمی گوجه درست نماید. عباس برزگر بسیار تعجب نمود و قبول نکرد، اما با اسرار آلمانی ها عباس پذیرفت. آن دو آلمانی که ابتدا به منزل عباس برزگر آمده بود برای این پنج دوست خود تعریف نموده بودند که از برلین تا چین هیچ غذایی به اندازه غذایی که در خانه عباس برزگر خورده اند خوشمزه نبوده است. آلمانی ها با خوردن دمی گوجه برای شام صبح روز بعد خانه عباس برزگر را  ترک کردند و به او برای تشکر 200 هزار تومان پول دادند.

با این اتفاقات عباس برزگر تصمیم گرفت خانه خود را به اقامتگاه عباس برزگر تبدیل نماید. او به شهر شیراز و اصفهان سفر نمود و از اکثر آژانس های مسافرتی درخواست نمود تا برایش مسافر بفرستند.

در سال 2006 از کشور استرالیا دو مسافر به روستای بزم برای بازدید از اقامتگاه عباس برزگر سفر نمودند. عباس برزگر ابتدا آن ها را به بازدید از روستا و ماهیگیر برده و اما در طول این گردش در روستا متوجه می شود که یکی از دو مسافر کمی غمگین و ناراحت است. عباس از دوست او دلیل این ناراحتی را جویا می شود و متوجه می شود که امشب تولد اوست. دختر عباس برزگر با پس انداز اندک خود برای توریست استرالیایی کیک و شمع می خرد و برای او تولد میگ یرند. توریست استرالیایی از این جشن تولد بسیار هیجان زده می شود و با دوربین حرفه ای که همراه خود داشته است عکس های بسیار زیادی از تولدش می گیرد.

گردشگری عباس برزگر

دو ماه پس از گذشت سفر نمودن توریست های استرالیایی از اقامتگاه عباس بزرگر مجری تلویزیون صدا و سیمای فارس اقای یزدان پناه با عباس برزگر تماس گرفت و به او گفت آن توریس استرالیایی که برایش تولد گرفتی، پدر او در استرالیا صاحب یک شبکه تلویزیونی است که عکس ها مستندات تولد پسرش در اقامتگاه عباس برزگر را منتشر نموده است و اقامتگاه عباس برزگر معروف شده است. پس از این چندین شبکه خارجی دیگر به روستای بزم آمدند و از این اقامتگاه دیدن نمودند.

با گذشت زمان هر روز مسافران اقامتگاه عباس برزگر بیشتر و بیشتر شد، عباس برزگز نیز اقامتگاه خود را افزایش داد درآمد ماهیانه او از 70 هزار تومان به 10 میلیون تومان رسید. عباس برزگر تمام تلاش خود را می نمود تا اقامتگاه خود را افزایش دهد و اکنون اقامتگاهی با 120 هزار متر را دارد. همچنین عباس برزگر زمین های اطراف اقامتگاه خود را با چندین برابر قیمت خریداری نمود تا بتواند اقامتگاه بزرگتری را برای توریست ها گردشگران فراهم آورد.

اقامتگاه تفریحی عباس برزگر

زهرا دختر عباس برزگر هنگام ورود مسافران به اقامتگاه با لباس محلی به استقبال آن ها می رود و برای آن ها سپند دور می کند. با بازدید و اقامت در این اقامتگاه خیالتان آسوده باشد زیرا تمامی خوراکی های که در اقامتگاه ارگانیک می باشد و خود عباس برزگر و خانواده او کشت و برداشت می نمایند.

با سفر نمودن به روستای بزم و اقامت در اقامتگاه عباس بزرگر می توانید از روستا و عشایر آنجا دیدن نمایید و همچنین می توانید مراجل پخت نان محلی را از ابتدا تا انتهایش را در این اقامتگاه نظاره گر باشید. فرزندان عباس برزگر به زبان انگلیسی مسلط هستند و راهنمایان توریست ها خارجی می باشند.

اقامتگاه عباس برزگر در تمام 365 روز سال پر است و همچنین گفته شده است که تا سال 1400 درآمد این خانواده به اندازه صادرات نفت ایران خواهد رسید. همچنین جالب است بدانید که در کتاب راهنمای گردشگری یونسکو تور عشایری عباس برزگر را به عنوان هیجان انگیز ترین گردشگری در ایران معرفی نموده است.

اقامتگاه توریستی عباس برزگر

سخن پایانی

اقامتگاه عباس برزگر تنها برای توریست های خارجی نمی باشد با سفر کردن به شهر زیبا شیراز حتما به روستای بزم نیز سفر نمایید و از این اقامتگاه زیبا با افرادی خونگرم دیدن نمایید. در این اقامتگاه می توانید خوارکی های ارگانیک، نان محلی میل نمایید. همچنین از خود روستا با راهنمایی عباس برزگر دیدن نمایید و حتی می توانید در کنار عباس برزگر ماهیگیری نمایید. در این اقامتگاه می توان از طویله که دارای حیوانات اهلی همچون الاغ، گاو گوسفند است دیدن نمایید. اقامتگاه عباس برزگر به عنوان یکی از معروف ترین اقامتگاه های ایران در دنیا شناخته شده است و از هر کجای این دنیا به دیدن این اقامتگاه می آیند.