بریم متل قو، متل قو کجاست؟

بریم متل قو، متل قو کجاست؟

امروز با هم می خواهیم برویم متل قو. اما واقعا می دانید متل قو کجاست؟ چرا به نام متل قو شهرت دارد؟ سلمانشهر یا متل قو، شهری است که چندین سال مورد نظر گردشگران واقع شده است. شهری که در روزهای تعطیل بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و مملو از مسافران و گردشگران دیگر شهرها، قرار می گیرد.


امروز با هم می خواهیم برویم متل قو. اما واقعا می دانید متل قو کجاست؟ چرا به نام متل قو شهرت دارد؟ سلمانشهر یا متل قو، شهری است که چندین سال مورد نظر گردشگران واقع شده است. شهری که در روزهای تعطیل بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و مملو از مسافران و گردشگران دیگر شهرها، قرار می گیرد.

معرفی متل قو

استان مازندران پر است از شهرها و روستاهای گردش خیز و دارای مناطق مهم گردشگری. سلمان شهر نیز یکی از همین شهرهای کوچک با جمعیت 14 هزار نفری می باشد که یا قرار گرفتن یک متل به نام قو به متل قو نیز مشهور شده است.

نام قدیم سلمان شهر، ساقی کلایه بوده است و با شروع شهرک سازی در سال 1340 قوت گرفت. این شهر در سال 1341 دارای شهرداری شد و جزو اولین شهرک های سلمان شهر، دریا گوشه نام داشت.

سلمان شهر در جوار دریای خزر واقع شده و ساحل شنی زیبا، ارتفاعات ییلاقی، جنگل های انبوه، دسترسی نزدیک به غار دانیال و فواصل نزدیک دریا و دامنه های کوه، این شهر را دارای وجه تمایز خاص خود نموده است. از ویژگی های اصلی متل قو یا سلمان شهر همین ساحل شنی زیبا می باشد که برخورداری از ماسه های نرم و پوشش گیاهی دیدنی، این مکان را مناسب گردشگران نموده است.

 متل قو

برج های دوقلوی متل قو

بیشترین وجه تمایزی که سلمان شهر با آن به شهرت رسیده است و متمایز گشته است، برج های 25 طبقه ای الماس قوی خاورمیانه است. این دو برج زیبا در حاشیه دریای خزر بنا شده است. این دو برج دارای امکانات و بخش هایی نظیر مجتمع مسکونی قو، مکان ورزشی الماس، هتل بین المللی دولوکس الماس (5 ستاره)، مرکز تجاری قوی الماس خاورمیانه و غیره است.

این مراکز و پروژه های ویژه باعث گردیده روزهای تعطیل متل قو سلمان شهر مملو از گردشگران شود.

 غار دانیال

غار آبی دانیال

یک از غارهای آبی و رودخانه ای ایران، غار آبی دانیال است. غار دانیال دومین غار بزرگ آبی ایران محسوب می شود. سرچشمه آب غار دانیال از رشته کوه های البرز است. این غار یک پدیده چند میلیون ساله است و در ابتدای ورود باید در حوضچه یک متری آن قوته ور شوید.

 مراکز خرید متل قو

مراکز خرید متل قو

با توجه به جذابیت های گفته شده شهر سلمان شهر اما وجود بازارهای زیبا و دوست داشتنی در این شهر، سرگرمی دیگری برای گردشگران متل قو می باشد. مراکز خرید متل قو علاوه بر بسیاری از محصولات و لوازم خرید از برند ها و مارک های مختلف داخلی و خارجی، دارای کالاهای مخصوص شهرهای شمالی و سلمان شهر می باشد. معمولا این نوع کالاها بیشتر مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. بسیاری از گردشگران به خاطر ظرفیت های خاص هر شهر به آن مکان سفر و خرید می کنند و این وجوه تمایز است که یک شهر و مکان گردشگری را متمایز و خاص می کند.

 بریم متل قو

پیشرفت روزافزون شهر سلمان شهر (متل قو)

شهر سلمان شهر از یک سو به دریا و از طرف دیگر به جنگل های سرسبز ختم می شود که این از امتیازات سلمان شهر است. این ویژگی ها باعث شده بسیاری از سرمایه گذاران خصوصی و حتی دولتی با هزینه های بالا به این شهر توجه ویژه ای کنند و برج هایی شبیه برج های ساحلی دبی را در این شهر بنا کنند. جالب است بدانید که قیمت ویلاهای فروشی در این شهر از شهرهای بزرگ تر نیز بسیار گران قیمت تر است.

ساحل متل قو 

بهترین زمان سفر به متل قو

جمعیت سلمان شهر در روزهای تعطیل به 200 هزار نفر نیز می رسد. بهترین زمان برای سفر به سلمان شهر، از اوایل اردیبهشت تا انتهای شهریور می باشد که هوا دلپذیرتر و معتدل است.

فصل پاییز نیز متل قو زیباست و طبیعتی رنگارنگ دارد. سفر در فصل زمستان زیاد توصیه نمی شود چون به دلیل کاهش شدید دما، معمولا گردشگران کمتر استقبال می کنند.

مسیر دسترسی به سلمان شهر

سلمان شهر بر اساس آخرین تقسیمات کشوری در تنکابن و شهرستان عباس آباد قرار دارد. سلمان شهر در 20 درجه و 51 دقیقه طول شرقی و 41 درجه و 36 دقیقه عرض شمالی قرار دارد. این شهر از شمال به دریای بی کران خزر و از سمت جنوب به کوه البرز ختم می شود. سلمان شهر از سمت شرق به کلارآباد و سمت غرب به عباس آباد ختم می شود.

بهتر است برای مسیریابی سلمان شهر از مسیرهای زیر استفاده نمایید:

  • جاده چالوس- چالوس- سلمان شهر یا متل قو
  • اتوبان قزوین رشت شهر رشت شهر لاهیجان شهر رامسر سلمان شهر
  • جاده زیبای هراز منطقه محمود آباد چالوس سلمان شهر