رشت ُ خوشمزه خلاق

رشت ُ خوشمزه خلاق

رشت یکی از کلانشهر های شمال کشور است که به دلیل بارش زیاد باران در این شهر، به شهر باران نیز شهرت دارد.بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر گیلک نشین در جهان است.سومین شهر گردشگر پذیر ایران است که به جهت تنوع غذایی که دارد عنوان شهر خلاق غذا در یونسکو به ثبت رسیده است.

رشت شهر خلاق غذا

متا: اگر از طرفداران پروپاقرص غذاهای خوشمزه هستید باید غذاهای رشت که از طرف یونسکو به رشت شهر خلاق غذا انتخاب شده است، را امتحان کنید.

رشت، شهر باران شهری زیبا و با مردمانی خونگرم که همه ما آن را با آب و هوای دل انگیز و جاذبه‌های تاریخی‌اش می‌شناسیم. شهری که بسیاری از علاقه‌مندان به گردشگری داخلی با شروع فصل بهار برای سفر به آن کوله‌بار خود را آماده می‌کنند. در این شهر زیبا علاوه بر جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شگفت انگیزی که دارد، می‌توان صدها نوع غذا، دسر و پیش غذای خوشمزه را امتحان کرد که به همین دلیل یونسکو به این شهر، لقب شهر خلاق غذا را اعطا کرده است. داشتن این لقب باعث شده تا رشت در سراسر جهان به شهر غذاهای خوش آب و رنگ تبدیل شود و بر اهمیت آن افزوده شود.

در ادامه به معرفی چند غذای معروف رشت و رستوران های با کیفیت آن خواهیم پرداخت تا در سفر بعدی خود به شهر باران بتوانیم از آن‌ها لذت ببریم و اوقاتی خوش را در این شهر سپری کنیم.

رشت همنشین شهرهای بزرگ جهان

برای نشان دادن آداب و رسوم و فرهنگ هر منطقه راه‌های مختلفی وجود دارد که از مرسوم‌ترین آن‌ها آشنایی با غذاهای آن منطقه است. با معرفی رشت شهر خلاق غذا از طرف یونسکو امروزه این کلان شهر در کنار شهرهای بزرگ جهان مانند آدلاید استرالیا، برگن نروژ، دیترویت آمریکا، رم انگلستان، بوداپست مجارستان، بارسلونا اسپانیا، سالوادور برزیل، لیورپول انگلیس و سنگاپور قرار گرفته است. با همنشینی رشت در کنار چنین شهرهای می‌توان آداب و رسوم دیرینه کشور خود را با غذاهای رنگارنگ این شهر به جهان معرفی کرد.

غذاهای رشت

در این رشت، بیش از 170 دستور غذا متنوع وجود دارد که از مواد تشکیل دهنده مشترک در بین بسیاری از آن‌ها می‌توان به سیر و انواع سبزیجات تازه اشاره کرد. از معروف‌ترین غذاهای رشت که به طور حتم شما حداقل یکی از آن‌ها را امتحان کرده‌اید نیز می‌توان میرزاقاسمی، ترش تره، باقلاقاتوق، سیرابیج، کال کباب و ترش کباب را نام برد. 

میرزاقاسمی و ترش کباب از آن دست غذاهای خوشمزه و پرطرفداری هستند که شما به هر رستوران و اغذیه فروشی که در رشت بروید، حتما آن‌ها در منو خواهید دید ولی سوال اصلی اینجاست که مواد تشکیل دهنده این غذاها چه موادی هستند؟

میزراقاسمی