تور طارم زنجان، راهنمای سفر به هندوستان ایران

تصور کنید که اوایل فصل بهار است و شما در حال حرکت از وسط ابرها هستید! نسیم خنکی به صورتتان می خورد و منتظر هستید تا به دشتی سرسبز در پایان این جاده ابری برسید. اینجا طارم است، بهشت گمشده ی ایران که از آن به هندوستان ایران هم یاد می شود.

دوست دارید که بدانید زیباترین و بهترین فصل سال برای تور طارم زنجان کی است؟ یا می خواهید بدانید جاذبه های گردشگری این طبیعت بکر چه مکان هایی هستند و یا اینکه برای سفر به آنجا به چه تجهیزاتی احتیاج دارید؟

در این مقاله قرار است همه چیز درباره ی سفر به طارم زنجان را بخوانید و به پاسخ این سوالات برسید.

جاذبه های توریستی تور طارم زنجان

طارم زنجان ترکیبی بی نظیر از جاذبه های گردشگری طبیعی مثل آبشارها و چشمه ها و مکان های دیدنی تاریخی را در خود جای داده است که باعث شده است تور طارم زنجان به یکی از پرطرفدارترین تورها تبدیل شود.

این منطقه طبیعت زیبایش را مدیون آب و هوای معتدل و نیمه گرمسیری خود است که آن را با دیگر نقاط زنجان به شدت متفاوت کرده است. شهرستان طارم از نظر آب و هوایی و زیبایی های طبیعی شباهت زیادی به شمال کشور و مکان هایی مثل فیلبند و ماسال دارد.

برای سفر به این طبیعت بکر می توانید هم از سمت قزوین و منجیل بروید و هم از سمت زنجان.


  1. آتشکده الزین طارم

آتشکده های طارم یکی از نقاط دیدنی این منطقه هستند که از قدمت و تعداد آنها می توان فهمید تعداد زرتشتیان ساکن این منطقه در زمان های قدیم بسیار بالا بوده است. یکی از معروف ترین آتشکده های طارم، الزین نام دارد که مثل اکثر آتشکده ها در دوره ساسانی، بنایی چهار طاقی است و از سنگ و ساروج ساخته شده است.

پیرچم و گیلان کشه از دیگر آتشکده های معروف و دیدنی طارم به شمار می روند.

  1. روستاهای طارم

از دیگر جاذبه های توریستی جذاب این شهرستان، روستاهای آن است که طبیعتی بکر و بهشت گونه دارند. از روستاهای معروف و زیبای طارم می توان به روستای شیت، شاه نشین، تشویر و قوهیجان اشاره کرد.

بعضی از روستاهای این منطقه در کوهپایه و بعضی در ارتفاع قرار دارند که هر کدام زیبایی منحصر به خود را دارند.

روستاهای طارم پر از باغ ها و درختان مختلف، چشمه ها، رودها و … هستند که می توانند آرامشی بی نظیر برای یک آخر هفته رویایی برای شما به ارمغان بیاورند.

اگر می خواهید در ساحل دریایی از ابر قدم بزنید حتما از تور طارم زنجان خود بخواهید که روستاهای مرتفع و مناسب را برای سفر شما در نظر بگیرند.

  1. آبشار هشترخان

این آبشار زیبا یکی از چند آبشار طارم است که در دره ای سرسبز پر از گونه های گیاهی مختلف قرار گرفته است. آب خنک آبشار هشترخان از کوه های طارم سرچشمه می گیرد.

این آبشار با 30 متر ارتفاع در نزدیکی روستای لار طارم قرار دارد و باید پس از رسیدن به لار حدود 2 ساعت پیاده روی کنید تا به آن برسید. محیط جنگلی کنار آبشار، منظره زیبای آبشار و هوای دلپذیر آن منطقه، توریست های زیادی را هر ساله به این سمت می کشاند. به خصوص اگر در شهرهای نزدیک تر مثل تهران زندگی می کنید خیلی راحت می توانید آخر هفته خود را با خانواده و دوستانتان در این مکان زیبا بگذرانید.


  1. قلعه تشویر طارم

طارم چندین قلعه تاریخی را در دل خود جای داده است. قلعه ی سانسیز و شمیران از آن جمله هستند. یکی از معروف ترین آنها قلعه تشویر است که می توانید از تور طارم زنجان خود برای دیدن آن کمک و راهنمایی های لازم را بگیرید.

قلعه تشویر در شمال غرب روستای تشویر و در ارتفاعات، با ابهت خودنمایی می کند. دیوارهای این قلعه با لاشه سنگ و ملات ساخته شده است و زیبایی مخصوص به خود را دارد.


  1. یخچال طبیعی روستای ولیدر

یخچال های طبیعی همیشه جزو نقاط توریستی جذاب برای ما ایرانیان بوده است. یخچال های طبیعی طارم که به دلیل سنگ های سرد و سایه در دامنه کوه های روستای ولیدر ایجاد شده اند بسیار تماشایی هستند.

  1. جنگل های ولوار

این جنگل های زیبا که می توانید در ارتفاعات آن دریایی از ابر را زیر پای خود ببینید، بالاتر از روستای چرزه، چشمه سر، لهمت، بلوطستان و زرشکی قرار دارد.

مه زیبایی که همیشه در قله های شمالی این مکان وجود دارد باعث شده است تا هوایی خنک و مطبوع و همچنین منظره ای رویایی در این منطقه ایجاد شود.

  1. رودخانه آب برکه

رودخانه ی زیبای آب برکه در کنار شهر آببر به زیبایی راه خود را در دل طبیعت باز کرده است. این رودخانه از قله های این شهر سرچشمه می گیرد و مسیری سرسبز و زیبا با آب و هوایی مطبوع ایجاد کرده است.

رودخانه های دیگری مثل باکلو نیز در طارم وجود دارد که هر کدام زیبایی های منحصر به خود را دارند.

  1. غار خرمنه سر

این غار در کوه خرمنه سر و در شمال روستای شاه نشین قرار دارد. قدمت این غار به پیش از هزاره پنجم قبل از میلاد بر می گردد و طبق شواهد باستان شناسی، تمدن هایی در آن می زیسته اند.

مسیر رسیدن به این غار هم زیبایی های خودش را دارد. شما باید از میان رودخانه و درختان میوه باغات بگذرید تا به آن برسید.

فراموش نکنید برای رفتن به غار حتما تجهیزات لازم را به همراه داشته باشید و یا از پکیج تور طارم زنجان کوچی نو استفاده کنید.

بهترین زمان برای تور طارم زنجان

طارم تابستان های گرم و زمستان های معتدلی دارد. به همین دلیل بهتر است تابستان ها به آنجا سفر نکنیم.

احتمالا بهار یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب تور طارم زنجان خواهد بود. چرا که هم سرسبز است و هم هنوز گرمای تابستان را ندارد و می توان از زیبایی های آن لذت دو چندان برد.

اگر بخواهیم دقیق تر زمان سفر به طارم را مشخص کنیم بهتر است بدانیم که قرار است به کدام منطقه و جاذبه توریستی آن سر بزنیم. پس از آن باید از تور طارم زنجان خود بپرسید که مناسب ترین فصل برای سفر به آنجا چه زمانی است. حتی برعکس این کار هم می توانید بکنید. مثلا اگر در اسفند تعطیلاتی دارید و میخواهید به طارم سفر کنید از تور خود بپرسید که الان بهتر است به کدام قسمت های آن سفر کنید.

آژانس مسافرتی کوچی نو می تواند مشاور و همراه خوبی برای شما در سفر به طارم و هر جاذبه توریستی دیگر کشور عزیزمان که دوست دارید، باشد.

کوچی نو بهترین خدمات را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد و می توانید منحصر به فرد ترین پیشنهادات سفرهای توریستی خود را از آنها بگیرید. 

برای سفر به طارم زنجان به چه تجهیزاتی احتیاج داریم؟

این موضوع بستگی به نوع سفر شما دارد. اگر می خواهید کوهنوردی کنید قطعا به حداقل تجهیزات مورد نیاز کوهنوردی احتیاج دارید. اگر میخواهید به صورت کمپی به این مناطق سفر کنید حتما باید تمام وسایل مورد نیاز کمپ را با خودتان ببرید و …

ولی به طور کلی با یک کفش مناسب پیاده روی باید به طارم سفر کنید چون قرار است در مناطق غیر هموار پیاده روی های طولانی داشته باشید.

برای اطلاعات دقیق تر از تجهیزات مورد نیاز سفرتان حتما از کوچی نو کمک بگیرید.

سوغات شهرستان طارم

همانطور که گفتیم یکی از جذابیت های طارم زنجان باغ های زیتون، شلیل، هلو و دیگر میوه های چهارفصل است که محصولات بسیار باکیفیتی دارند و می توانند گزینه ی خوبی برای سوغاتی به شمار بروند.

البته روغن زیتون هم به دلیل تولید زیتون های باکیفیت در این منطقه، جزو بهترین سوغات های طارم زنجان است.

علاوه بر آن، طارم هم مثل خیلی از نقاط کشور عزیزمان صنایع دستی مخصوص به خود را دارد. صنایع دستی ای مثل گلیم و فرش که می توانند گزینه خوبی برای خرید سوغاتی باشند.

آژانس گردشگری کوچی نو که چندین سال تجربه در حوزه گردشگری و برگزاری تور دارد می تواند راهنما و همراه خوبی برای شما در سفر به طارم زنجان باشد. البته تورهای این آژانس به طارم زنجان خلاصه نمی شود و می توانید از تورهای متنوع دیگری مثل تور کندوان تبریز، تور ماکو چالدران ارومیه، تور غار نمکدان و ... هم لذت ببرید.

در این مقاله به صورت کلی اطلاعاتی در رابطه با سفر توریستی به شهرستان زیبای طارم عنوان کردیم تا بتوانید با آمادگی بهتری به طارم سفر کنید. با دیدن نقاط گردشگری این منطقه چقدر جذب آن شدید؟ تصمیم قطعی برای سفر به بهشت گمشده ی ایران را گرفتید؟


توضیحات

طارم زنجان ترکیبی بینظیر از جاذبه های گردشگری طبیعی مثل آبشارها و مکان های دیدنی تاریخی را در خود جای داده که باعث شده است تور طارم زنجان به یکی از پرطرفدارترین تورها تبدیل شود.

تورهای ویژه

کلمات کلیدی