تور کازرون دشت ارژن شیراز

اولین بار که به استان فارس سفر کرده بودم دانشجوی کارشناسی معماری بودم و برای انجام پروژه یکی از درس هایم به آنجا رفته بودم. بازدید من و دوستانم از شیراز شروع شد و به دیگر نقاط فارس کشیده شد. بعد از یکی دو روز آنقدر جذب زیبایی های این استان شده بودم که سفرمان را چند روز دیگر تمدید کردیم تا بتوانیم بیشتر در هوای استان فارس نفس بکشیم و روحمان را با دیدن زیبایی های طبیعی و ساختمان های تاریخی آن تازه کنیم.

یکی از زیباترین جاذبه های توریستی شیراز که از دیدن آن سیر نمی شدیم دشت ارژن کازرون شیراز بود.  این دشت که دامنه رشته کوه های زاگرس قرار گرفته است منظره ای بی نظیر و متنوع دارد که به خصوص در فصل بهار بسیار دیدنی است. علاوه بر آن این دشت محل زندگی گونه های جانوری متنوعی است که دیدن آنها در میان زندگی های شهری و ماشینی این روزهایمان، حال آدم را خوب می کند.

برای سفر به این دشت زیبا می توانید از پکیج تور کازرون دشت ارژن شیراز کوچی نو استفاده کنید تا بدون هیچ زحمت و دغدغه ای بهترین سفر به این منطقه را تجربه کنید.

در ادامه بیشتر به توصیف زیبایی های این منطقه می پردازم و پس از آن بهترین زمان سفر به این منطقه، وسایل مورد نیاز سفر و … را با هم بررسی می کنیم.

چرا به دشت ارژن شیراز سفر کنیم

یکی از مزیت های این دشت زیبا آن است که در نزدیکی شهر شیراز قرار دارد و اگر شیرازی باشید به راحتی می توانید برای تعطیلی آخر هفته خود به اینجا سفر کنید. اگر هم ساکن شیراز نیستید و به قصر شیراز گردی به این استان سفر کرده اید می توانید خیلی راحت یک روز خود را برای دیدن دشت ارژن اختصاص دهید. باور کنید که ارزش دیدن را دارد و چیزی کمتر از دیگر جاذبه های توریستی شیراز ندارد!

از جذابیت های بصری دشت ارژن که باعث می شود دلتان برای بازدید دوباره از آن تنگ شود آبشار ارژن و یا به قول محلی ها 

آبشار چرونیز است. این آبشار در فصول مختلف زیبایی های متفاوتی را به شما عرضه می کند. اگر در فصل زمستان که دما در این منطقه گاهی به زیر صفر می رسد سفر کنید حتما با منظره ای خیره کننده روبرو می شوید، آبشار یخ زده! منظره ای که کمتر جایی می توانید نظیرش را پیدا کنید. پس اگر دوست دارید از آبشار یخ زده دیدن کنید حتما از تور کازرون دشت ارژن شیراز خود کمک بگیرید تا زمان مناسب آن را به شما بگوید. اگر هم که دوست دارید در حالت عادی از دیدن آبشار لذت ببرید و حتی زیر آن بروید و تنی به آب بزنید در فصل بهار و تابستان به این مطقه سفر کنید. در این فصول می توانید از دیدن دشت در سرسبزترین حالت ممکن و گل های زیبای آن نیز بهره ببرید.

در نزدیکی این دشت تالاب آب شیرینی قرار داشته که چند سالی خشک شده بود اما دوباره بر اثر بارندگی ها پر شده است و می تواند یکی دیگر از جاذبه های این منطقه به حساب آید.

کوه های دشت ارژن، که از نظر زمین شناسی دارای ارزش زیادی هستند، اشکال جالب و زیبایی دارند که می توانید برای دیدن آنها، مسیر پیاده روی خود را در دشت به سمت آنها برنامه ریزی کنید. می توانید پیش از سفر این موضوع را از تور کازرون دشت ارژن شیراز خود بخواهید.

اگر از خود روستا هم دیدن کنید شاید دلتان بخواهد سری به بازارچه سنتی آن بزنید و مثل من از دیدن انواع خوراکی های محلی و صنایع دستی موجود در آن به وجد بیایید. اگر قصد خرید سوغاتی دارید بازدید از این بازارچه انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

در نزدیکی دشت ارژن رستوران های محلی و غیر محلی متنوعی نیز وجود دارد که می توانید برای صرف غذا چند ساعتی در آنها وقت بگذرانید و استراحت کنید.

بهترین زمان سفر با تور کازرون دشت ارژن شیراز

بهترین زمان به استان فارس را شاید بتوان فصل بهار(به خصوص فروردین و اردیبهشت) دانست. در این زمان همه جا سبز است و هوا هم معتدل خواهد بود. اما در فصل تابستان هم می توانید به این منطقه سفر کنید. هوا کمی گرم خواهد بود اما دشت زیبایی و سرسبزی خود را دارد و می توانید راحتتر تنی به آب بزنید.

اگر هم که می خواهید آبشار یخ زده را ببینید حتما فصل زمستان را برای سفر انتخاب کنید.

وسایل مورد نیاز برای سفر به دشت ارژن کازرون

از آنجایی که باید در این منطقه پیاده روی طولانی داشته باشید حتما کفش مناسب پیاده روی بپوشید. علاوه بر آن برای تغییرات آب و هوایی همیشه آمادگی داشته باشید و همیشه لباس های مناسب و اضافه همراهتان باشد. کلاه آفتابی و عینک را نیز فراموش نکنید.

موارد غذایی کم حجم و انرژی زا و همچنین آب آشامیدنی برای چند ساعت پیاده رویتان در این دشت همراه داشته باشید.

چگونه به دشت ارژن برویم؟

از شیراز می توانید مسیر کازرون را برای سفر به این دشت انتخاب کنید. این دشت همانطور که گفتیم فاصله چندانی با شیراز ندارد و شما با طی کردن حدود 60 کیلومتر به این دشت زیبا می رسید.

برای سفر به دشت ارژن کازرون می توانید از تور کازرون دشت ارژن شیراز کوچی نو کمک بگیرید. با کوچی نو تجربه ای لذت بخش در بازدید از این دشت بی نظیر خواهید داشت.

آژانس گردشگری کوچی نو علاوه بر این تور، تورهای متنوع دیگری مثل تور کندوان تبریز،تور ماکو چالدران ارومیه،تور غار نمکدان،تور طارم زنجان و ...

توضیحات

تورهای ویژه

کلمات کلیدی