تور تهران گردی

سیر تا پیاز تور تهران گردی + معرفی جاذبه‌های دیدنی

برای مسافرت و سفر به هر شهری باید اطلاعات لازم در مورد آن شهر را داشت. از آداب و رسوم و غذا‌های آن شهر گرفته تا جاذبه‌های گردشگری که دارد. در این صورت است که می‌توانیم برنامه مناسبی برای مسافرت به آن شهر ترتیب داده و مطابق با سلیقه خود از بهترین مناطق آن دیدن کرده و زیباترین صنایع دستی آن را انتخاب کنیم. جناب سعدی در خصوص سفر کردن می‌گوید:

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

در این مقاله می‌خواهیم در مورد تهران و تور تهران گردی با هم اطلاعات مفیدی را به دست‌آوریم. مگر می‌شود کسی اسم تهران را نشنیده باشد؟ تا به حال به آن سفر نکرده باشد؟ در آن گشت و‌گذاری نداشته باشد؟

اما تور تهران گردی بهتر است یا تهرانگردی به صورت انفرادی؟ در هر کدام چه چیزی به دست می‌آوریم و چه چیزی از دست می‌دهیم؟ اگر واقعاً تصمیم گرفته‌اید که به تهران سفر کنید، حتماً با تور تهرانگردی مجازی ما همراه باشید تا پیش از سفر کردن بتوانید تصویر روشنی را از تهرانگردی در ذهن خود داشته باشید.

 چرا تور تهرانگردی؟

تهران به این دلیل که پایتخت کشورمان ایران است، اکثر افراد چه ایرانی و چه غیر ایرانی، اسم آن را شنیده‌اند و آشنایی نسبی با این شهر دارند. این شهر در وسط کشور ایران قرار گرفته و وسعت زیادی دارد. از نظر موقعیتی، به تمام شهر‌های کشور از طریق راه زمینی و هوایی دسترسی دارد.

تهران امکانات زیاد، جاذبه‌های گردشگری وسیع و هوایی بسیار مطبوع دارد. اما شما برای سفر به این شهر دو راه دارید. 1- تهرانگردی به صورت انفرادی 2- تور تهرانگردی.

تهرانگردی به صورت انفرادی یا تور تهرانگردی

چه ساکن تهران باشید و یا شهرستان، گاهی هوس پایتخت گردی به سرتان می‌زند. بعضی از افراد سفر دو نفره با رفیق یا شریک زندگیشان را بیشتر از سفر گروهی ترجیح می‌دهند. اما تهران شهر بزرگی است و پر رفت و آمد. نمی‌توان چرخیدن در تهران را با گشت و‌گذار در شهرستان مقایسه کرد.

مردم تهران نیز پس از یک هفته رانندگی در ترافیک‌های شهر نیاز به تمدد اعصاب دارند و ترجیح می‌دهند حداقل برای تفریح و گردش رانندگی نکنند.

از طرف دیگر چه ساکنین تهران و چه شهرستان‌ها اطلاعات کامل و کافی در مورد همه جاذبه‌های گردشگری تهران ندارند و اگر هم داشته باشند رفت و آمد در تهران برایشان بسیار سخت است و در این شهر بزرگ با احتمال زیادی راه را اشتباه می‌روند.

تور تهرانگردی و گردشگری با ارائه وعده‌های غذایی مناسب، شما را از دغدغه پیدا کردن رستوران مناسب و همچنین از بین رفتن زمان و انرژی شما ر‌هایی می‌بخشد.

بنابراین با توضیحات داده شده، بهترین کار انتخاب تور تهرانگردی است. توری که شما را به مناطق گردشگری ببرد که مد نظر شما است. گردشگری با تور، باعث تعامل بیشتر شما با دیگر افراد گروه شده و اطلاعات کافی و مناسبی را در مورد مکان‌های دیدنی به شما می‌دهد. علاوه بر همه این‌ها تعامل با افراد مختلفی که در تور شرکت می‌کنند، شما را به مرور با انواع فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌کند و باعث افزایش دایره دوستی شما می‌شود.

تجربه سفر دوستی ژاپنی با تور تهرانگردی

داشتم تعطیلات آخر هفته را در تهران به گشت و‌گذار می‌پرداختم که یک ژاپنی را دیدم و با اون دوست شدم. اینکه جریان دوستی ما چگونه شروع شد و چرا از بین این همه توریست ما همدیگر را برای دوستی انتخاب کردیم، داستان مفصلی است که در این مقاله نمی‌گنجد! اما پس از کمی دوستی و چند ساعت صحبت و قدم زدن در سطح شهر، از او خواستم قصه سفر خود با تور تهرانگردی را برایم تعریف کند. اینکه چرا تهران را برای سفر انتخاب کرده؟ آیا تجربه سفر به ایران را داشته؟ دید او نسبت به ایران و پایتخت ایران چیست؟

 او اینگونه شروع کرد که زمانی برای سفر کاری به تهران آمده بودم و به دلیل تبلیغات منفی در مورد کشور ایران، در این شهر راحت نبودم. اما در کمال تعجب، می‌توانم بگویم که موفق‌ترین سفر کاری خود را تا کنون در تهران داشته‌ام. به علاوه از اقامتم در تهران نهایت لذت را برده‌ام.

تهران یک شهر مدرن است و به این دلیل که پایتخت است، ترافیک زیادی مانند نیویورک، دبی، توکیو دارد. اما شبکه جاده‌ای آن عالی است. بسیاری از ساختمان‌ها، پارک‌ها و جاذبه‌های گردشگری آن بسیار قابل توجه است. طبیعت زیبای شهر با کوه‌های پوشیده از برف شما را به فکر آموزش اسکی می‌اندازد. هتل‌های پنج ستاره و رستوران‌های سنتی، هندی و اروپایی باکلاس آن بهترین لحظات را برای هر ذائقه و سلیقه‌ای می‌سازد. 

مردم ایران خیلی مهربان و سخاوتمند هستند و می‌دانند چگونه از مهمانان خود پذیرایی کنند و به آن‌ها احساس شادی و آرامش بدهند. خانم‌ها با جدیدترین مد‌ها و روسری‌هایی با رنگ‌های شاد و پسر‌ها خیلی خوش تیپ و شیک پوش هستند. با وجود اینکه ایران کشوری اسلامی است، مردم (به ویژه جوانان) دارای دیدی باز، روشنفکر و دوست داشتنی‌اند.

مکان‌های زیادی برای گردش در تهران وجود دارد که باعث می‌شود مرا بار‌ها و بار‌ها به تهران بکشاند. در واقع من مشتاقانه منتظر سفر بعدی‌ام به تهران هستم.

اما تهران چه جاذبه‌هایی دارد که اینگونه دوست ژاپنی مرا به سمت خودش کشانده است؟ برای سفر با تور تهرانگردی به چه مدارک و وسایلی نیاز داریم؟ در ادامه همه جاذبه‌های تهران، مدارک و وسایل لازم برای سفر و گردش در آن را می‌گوییم.

مدارک و وسایل لازم برای تور تهرانگردی

·         پول نقد

·         میان وعده

·         دوربین

·         عینک آفتابی

·         لباس راحتی

·         کفش مخصوص پیاده‌روی

·         در صورت سرد بودن هوا، لباس گرم

جاذبه‌های دیدنی که در تور تهرانگردی باید در برنامه خود قرار دهید

تهران حدود 8 میلیون جمعیت دارد و 24امین شهر پرجمعیت جهان و دومین کلانشهر پرجمعیت خاورمیانه است. مساحت آن به حدود 730 کیلومتر مربع می‌رسد. 

پیشینهٔ زندگی در تهران به دوران نوسنگی برمی‌گردد و کاوش‌های باستان‌شناسی صورت‌گرفته در تهران، منجر به کشف اسکلت‌های ۷۰۰۰ سالهٔ انسان و ابزار‌های سنگی شده‌است. در اوایل قرن هفتم، با ویرانی شهر ری و مهاجرت مردم آن به تهران، دانش تجارت، ساخت‌وساز و شهروندی مردم ری به تهران انتقال یافت و باعث پیشرفت آن شد (منبع).

1- بازار تجریش

مردم دوست دارند به سراسر جهان سفر کنند، از شناخته شده‌ترین مکان‌ها گرفته تا نقاط دور دست جهان.  اما یکی از دلایلی که می‌تواند شما را برای سفر ترغیب کند غوطه ور شدن در سنت‌های یک مکان اصیل است.

اگر به تهران سفر کنید، نه تنها می‌توانید از مدرن‌ترین جاذبه‌ها دیدن کنید، بلکه این فرصت را دارید که در یکی از کهن‌ترین بازار‌های دنیا که در آن همه چیز پیدا می‌شود، شیرجه بزنید.

اگر در تجریش قدم می‌زنید، دیدن بازار یکی از نقاط برجسته سفر شما خواهد بود. نکته جالب این است که تجریش به معنای تیر یا نوک تیز است. احتمالاً این اسم از توپوگرافی کوهستان مجاور آن سرچشمه می‌گیرد. هوای داخل بازار خنک‌تر از هوای مرکز تهران است. ترکیبی از نور روز که به طور مخفیانه از نورگیر‌های راهروی گنبدی بازار عبور می‌کند، به علاوه نسیم خنکی که در بازار وجود دارد، احساس فوق‌العاده‌ای را در شما ایجاد می‌کند.

2- برج میلاد

بازدید از برج میلاد نیز یکی از بخش‌های مهم تور تهرانگردی به حساب می‌آید. برج میلاد تهران (TMT)، مرکز نمادین جدید پایتخت است که هنر، فرهنگ و تمدن را در هم آمیخته است.

 TMT با ارتفاع 435 متر به عنوان سازه مهم جهانی برای برج تلویزیونی و مخابراتی کلانشهر تهران ساخته شد. TMT از چندین بخش تشکیل شده است که برای اهداف مختلف طراحی شد و به یکی از بزرگترین مراکز هنری و اجتماعی ایران تبدیل شده است.

3- موزه‌های تهران

یکی از بخش‌های مهم تور تهران گردی را قطعاً بازدید موزه تشکیل می‌دهد. موزه هنر‌های معاصر، موزه فرش، موزه جواهرات ملی و موزه عباسی در پایتخت وجود دارند که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و خاطره‌ای بسیار زیبا را در ذهن شما به یادگار می‌گذارند.

4- پل طبیعت

پل طبیعت بزرگترین پل عابر پیاده‌ای است که تاکنون در ایران ساخته شده است. این پل که در شمال تهران واقع شده است، دو پارک عمومی را از طریق بزرگراه شهید مدرس، یکی از بزرگراه‌های اصلی شهر، به هم متصل می‌کند.

طبیعت اطراف پل و نمای پل در شب بسیار زیباست. تمام چراغ‌های پل در شب روشن می‌شود و شما فضای کافی برای پیاده روی دارید. منظره خیره‌کننده روی پل مشرف به بزرگراه است. در پارک گزینه‌های غذا و میان وعده‌های متفاوتی وجود دارد. همچنین بر روی پل چندین رستوران و کافه خوب قرار دارد.

سوغات بازار‌های تجریش در تور تهران گردی

بازار تجریش یک پاتوق محلی است و چیز‌های عجیب و غریب زیادی برای ارائه دارد. از مهره‌ها، پارچه‌ها، ظروف حلبی، وسایل الکترونیکی گرفته تا عطر، اسباب‌بازی، جواهرات طلا و نقره، بشقاب مسی، دمپایی بافتنی، روسری‌های ابریشمی و نخی و خیلی چیز‌های دیگر را می‌توانید در بازار تجریش پیدا کنید.

 مغازه‌داران اجناس خود را جلوی مغازه‌هایشان روی سینی‌ها و سکو‌هایی می‌چینند تا بهترین محیط را برای مسافران ایجاد کنند.  ناگفته نماند که بهترین سوغاتی که احتمالاً در سفر خود می‌خرید ظروف میناکاری با نقش‌های برجسته است.

تور کوچینو یکی از تور‌های برجسته و به خصوص در محدوده تهران است. این تور گردشگری، تور‌های متنوعی را در سطح کشور دارد. شما کافی است تا در یکی از تور‌های آن شرکت کنید تا انگیزه و اشتیاق لازم برای شرکت در تور‌های دیگر را به دست‌ آورید. آژانس گردشگری کوچینو در محدوده تهران،تور یک روزه سنگلج گردی تهران، تور یک روزه شمرون گردی تهران وتور یک روزه توچال تهران را دارد. اگر به تهران سفر می‌کنید پیشنهاد ما این است که در یکی از این تور‌ها شرکت کنید. 

توضیحات

تورهای ویژه

کلمات کلیدی